15 Nov 2015
in Baschet

Jucătorii Științei invitați la meciurile Stelei din EuroCup!

Jucătorii Științei invitați la meciurile Stelei din EuroCup!

Le mulțumim celor de la Steaua CSM Eximbank pentru invitațiile acordate cu amabilitate clubului nostru

Jucătorii echipei noastre de baschet au fost alături de Steaua CSM Eximbank în aventura europeană din acest sezon. La toate meciurile din EuroCup disputate de steliști în Capitală, componenții echipei de baschet Știința București au fost invitați alături de stafful tehnic să urmarească live partidele din Sala Polivalentă.Andrei Căpușan, Amedeo Casale, Vasile Ștefan, Alin Olaru, Robert Codreanu, Cezar Bărăgău, Andrei Vizitiu, antrenorii Eugen Ilie și Cristian Crăciun, președintele secției de baschet, Vasile Gîlcă, precum și ceilalți componenți ai lotului au avut onoarea să asiste pe viu la succesele înregistrate de baschetbalistii de la Steaua.De altfel, organizatorii au și menționat de fiecare dată prezența noastră în tribunele Sălii Polivalente în fiecare comunicat de presă pe care l-au emis. Știinta București a fost prima echipă de baschet invitată să asiste la meciurile Stelei din EuroCup, iar acest lucru ne bucură foarte tare.Cu promisiunea fermă că la fel vom proceda și noi cand vom evolua pe prima scenă a baschetului românesc și în Cupele Europene, le mulțumim celor de la Steaua CSM Eximbank pentru invitațiile acordate cu amabilitate clubului nostru.