29 Dec 2015
in Baschet

Știința București a încheiat anul neînvinsă

Știința București a încheiat anul neînvinsă

Toți jucătorii noștri au reușit să marcheze în victoria de la Ploiești

Știința București a încheiat anul neînvinsă!

Știința București a trecut de CSM Ploiești cu scorul de 92-85, în ultimul meci din 2015. Ultima deplasare a jucătorilor noștri a însemnat și a unsprezecea victorie consecutivă în Liga 1, premieră pentru clubul nostru de la fondarea secției de baschet!

Extrem de încântați pentru succesul obținut pe terenul prahovenilor, băieții pregătiți de Eugen Ilie vor intra zilele următoare în vacanță, urmând ca reunirea să aibă loc pe 4 ianuarie 2016 la Arena de Baschet din București.

Revenind la jocul de la Ploiești, jucătorii noștri au controlat în permanență ostilitățile și nu au avut nici o emoție în obținerea victoriei, chiar dacă veteranul Andrei Capușan nu a evoluat. Mai mult de atât, antrenorul Eugen Ilie a rulat tot lotul de jucători avuți la dispoziție.

Toți jucătorii Științei au marcat

Ultimul meci al anului 2015 pentru Știința a mai adus o bucurie în sânul echipei noastre. Toți jucătorii noștri au reușit să marcheze în victoria de la Ploiești.

Mai multe imagini cu atmosfera din Sala Sporturilor Olimpia vedeti in galeria foto de mai jos.